Miodarka diagonalna 4-ramkowa, ramka uniwersalna, Ø600mm, ręczna – BASIC
Miodarka diagonalna 4-ramkowa, ramka uniwersalna, Ø600mm, ręczna – BASIC
Miodarki diagonalne 4 plastrowe znajdą zastosowanie w mniejszych pasiekach jak również u pszczelarzy hobbystów. Wyróżniają się kompaktowymi wymiarami jak również łatwą obsługą.
1620,00 zł
1 w magazynie
Opis szczegółowy
Miodarka diagonalna 4-ramkowa, ramka uniwersalna, Ø600mm, ręczna – BASIC
Miodarka o niewielkiej średnicy bębna, charakteryzująca się uniwersalnością polegającą na możliwości wirowania praktycznie wszystkich typów ramek.
Cechą charakterystyczną miodarek Diagonalnych jest konieczność odwracania ramek.
Miodarki Diagonalne przeznaczone są dla pszczelarzy posiadających mniejsze pasieki.
Kosz miodarki
- Wykonany z prętów nierdzewnych, kwasoodpornych
- Unikalna konstrukcja zapobiega uszkodzeniu delikatnych plastrów miodu w trakcie procesu odwirowywania
- Oczka o rozmiarze 25 x 70 mm
Zawór plastikowy klapkowy Ø 6/4
- Precyzyjna regulacja przepływu
- Łatwość w czyszczeniu i konserwacji
Pokrywa przeźroczysta, wykonana z meta-pleksu, dająca możliwość obserwowania procesu wirowania bez konieczności otwierania miodarki i narażania się na niebezpieczeństwo kontaktu z wirującym koszem.
Belka i nogi malowane proszkowo co podnosi odporność powłoki.
Miodarka diagonalna 4-plastrowa BASIC LINE jest uniwersalna, co oznacza, że mieszczą się w niej różne typy ramek: małe nadstawkowe oraz większe, takie jak np. wielkopolskie, dadanowskie, warszawskie, warszawskie poszerzone, Langstrotha.
Specyfikacja
| Linia | BASIC |
| Średnica bębna | Ø600 mm |
| Typ ramki | Uniwersalna |
| Napęd | Ręczny |
| Zasilanie | – |
| Sterownik | – |
| Silnik | – |
| Grubość blachy bębna | dno 0,8 mm, płaszcz 0,6 mm |
| Zawór | Plastikowy 6/4” |
| Górna belka | Płaskownik malowany proszkowo |
| Pokrywa | plexi 3 mm |
| Nogi | Krótkie, malowane proszkowo |
| Zawiasy | Plastikowe 4 szt. |
| Rozmiar oczka | 25×70 mm |
| Osadzenie kosza w bębnie | Tuleja tarnamidowa |
| Obręcz bębna | Brak |
| Wysokość bębna | 610 mm |
| Inne | Do samodzielnego montażu (wysyłane w kartonie) |








